۱۸ فروردین ۱۴۰۰

تدوین برنامه راهبردی عملیاتی دانشگاه آزاد اسلامی بر اساس آمایش منطقه‌ای

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از فعالیت در حوزه های «دارو»، «صنایع خلاق» و «امنیت غذایی» به عنوان سه اولویت دانشگاه آزاد خبر داد.

محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در جلسه مشترک شورای معاونان سازمان مرکزی با شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران که عصر امروز در مجتمع پیامبر اعظم (ص) واحد تهران غرب برگزار شد، با اشاره به اهمیت جایگاه دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران، گفت: بسیاری از واحدهای استان تهران حکم یک استان را دارند و جمعیت دانشجویی آنها با برخی از استان ها برابری می کند. به این دلیل، انتظار ما از واحدهای دانشگاهی استان تهران نسبت به دیگر واحدها بیشتر است، بنابراین هریک از واحدهای استان تهران باید در موضوعات نوآوری با استان ها برابری کند.

او با بیان اینکه تهران قطب نوآوری در کشور محسوب می شود، تأکید کرد: واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران ظرفیت های خوبی در اختیار دارند که باید آن ها را به نحو احسن به کار بگیرند، همانطور که دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران در طرح پایش به عنوان موتور محرکه ظاهر شد، باید در سایر حوزه های نوآوری هم بدرخشد و پیشرو باشد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به فرصت‌هایی که در بودجه ۱۴۰۰ کل کشور در اختیار دانشگاه‌ها قرار گرفته است، گفت: در قانون بودجه امسال دو بند تبصره ۹ فرصت درآمدزایی از محل فعالیت‌های پژوهشی را برای دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی دولتی و غیردولتی فراهم کرده است، بنابراین از واحد‌های دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران انتظار می‌رود نسبت به استفاده از این ظرفیت اهتمام داشته باشند.

طهرانچی با تأکید بر لزوم هدف‌گذاری برای رقم زدن اتفاقات محوری در دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران، تصریح کرد: واحد‌های استان تهران باید با برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری‌های کارشناسانه و با استفاده از ظرفیت‌ها و فرصت‌های موجود خود، ۳۰ درصد از بودجه سالانه خود را از طریق فعالیت‌های واقعی غیرشهریه‌ای تأمین کنند.

تدوین برنامه راهبردی عملیاتی دانشگاه آزاد اسلامی بر اساس آمایش منطقه‌ای

او با بیان اینکه برنامه راهبردی عملیاتی دانشگاه آزاد اسلامی براساس آمایش منطقه‌ای، اجتماعی، اقتصادی و فناوری در هر یک از استان‌ها در حال تدوین و تنظیم است، از واحد‌های دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران خواست که حداکثر ظرف سه ماه آینده مدل مأموریت و برنامه‌های عملیاتی خود را با توجه به ظرفیت‌های خود، تدوین و پیاده‌سازی کنند.

عضو هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی فعالیت در حوزه دارو، صنایع خلاق و امنیت غذایی را سه اولویت این دانشگاه برشمرد و گفت: دانشگاه آزاد اسلامی با در اختیار داشتن بزرگترین شبکه دانشگاهی، تمرکز خود را به این سه حوزه معطوف کرده که از واحد‌های دانشگاه آزاد اسلامی نیز انتظار می‌رود مأموریت‌ها و برنامه‌های خود را برمبنای این سه اولویت تنظیم کنند.

طهرانچی در پایان با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی از بزرگ‌ترین زنجیره دانشگاهی به بزرگ‌ترین شبکه دانشگاهی تبدیل شده است، اظهار کرد: این دانشگاه با سامانه «آموزشیار» تقویت شده است و با سامانه «پژوهشیار» به یک سازمان پژوهشی تبدیل شد. دانشگاه آزاد اسلامی با تبدیل سرمایه‌های راکد به سرمایه فعال، باید بتواند در سه حوزه دارو، صنایع خلاق و امنیت غذایی جایگاه خود را رفیع‌تر از گذشته پیدا کند

 


نظرات و سوالات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *