۰۴ اسفند ۱۳۹۹

جذب ۸ هسته فناور در سرای نوآوری فرش ماشینی/ شتاب‌دهنده تخصصی تا نیمه اسفند مستقر می‌شود

رئیس سرای نوآوری فرش ماشینی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان گفت: حدود ۸ هسته فناور تخصصی فرش ماشینی را در یک سال گذشته جذب کرده ایم و شتاب دهنده تخصصی هم تا نیمه اسفند ۹۹ مستقر می شود.

گروه استان های خبرگزاری آنا، حسین عقابی؛ اردیبهشت ۹۸ از طرف معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی دستورالعمل راه اندازی سراهای نوآوری این دانشگاه به منظور ابلاغ به واحدهای دانشگاهی اعلام نهایی شد. سراهای نوآوری ای که شامل زیرساخت های فناوری و نوآوری، پارک های علم و فناوری، مراکز رشد، مراکز TTO، مراکز شتاب دهی، مراکز کسب و کار، مراکز ثبت اختراع و مراکز خدمات فناوری هستند و به صورت متمرکز ایجاد می شوند.

هفته دوم شهریور (۱۲ شهریور ۹۸) و بعد از ابلاغ دستورالعمل راه اندازی سراهای نوآوری، این اعلام و وعده محقق شد، وعده ای که چهار ماه بیشتر طول نکشید و نشان داد دانشگاه آزاد اسلامی در عرصه علم و فناوری و حرکت به سمت دانشگاه های کارآفرین و نسل چهارمی جدی است. در این راستا چهار سرا در نقاط مختلف کشور کلید خورد و ابتدا دو سرای نوآوری در دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان با محور «صنایع فلزی و ماشین سازی» و «کشاورزی» با رویکردی ملی کار خود را آغاز کرد.

حالا و بعد از حدود ۲ سال که از ابلاغ دستورالعمل راه اندازی سراهای نوآوری می گذرد و تعداد این سراها در واحدهای دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر کشور به عدد ۳۰ نزدیک شده است، خبرگزاری آنا در سلسله گفتگوها و گزارش هایی با عنوان «تبدیل فناوری به ثروت» مجموعه مأموریت ها، فعالیت ها و دستاوردهای این سراها را پیگیری و منتشر می کند.

 


نظرات و سوالات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *