۰۹ خرداد ۱۴۰۰

تجهیز مرکز شتاب دهنده فناوری اطلاعات دانشگاه آزاد اصفهان

صندوق پژوهش و نوآوری استان با جذب سرمایه ۶ میلیارد ریالی، مرکز شتاب دهنده تخصصی را تجهیز کرده است.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اصفهان؛ رئیس سرای نوآوری فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان گفت: این مرکز شتابدهنده تخصصی در فضایی هزار و چهارصد مترمربعی با مشارکت دانشگاه، نظام صنفی رایانه استان و صندوق پژوهش و فناوری استان راه اندازی و تجهیز شده است.

فرساد زمانی گفت: برای تبدیل فناوری به ثروت و تجهیز مرکز شتاب دهنده فناوری اطلاعات دانشگاه آزاد تا کنون ۹ تفاهم‌نامه همکاری با شرکت‌های حوزه فناوری اطلاعات منعقد شده است.

وی از روابط اقتصادی و همکاری علمی و دانش‌بنیان سرای نوآوری فناوری اطلاعات و ارتباطات واحد اصفهان با بنگاه‌های اقتصادی و مراکز تولیدی خبر داد و گفت: شرکت سرمایه‌گذاری خطرپذیر نیز در مرکز شتابدهنده تخصصی مستقر شده است.

وی همچنین از تحقق درآمد ۷۸۰میلیونی در سال۹۹ خبر داد و گفت: این درآمد از طریق آموزش مجازی ۱۷واحد دانشگاهی و مراکز آموزشی در استان محقق شده است.

رئیس سرای نوآوری فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان با بیان اینکه تا کنون ۱۵هسته فناور از واحد‌های مختلف دانشگاه در استان در مرکز رشد اشتراکی سرای نوآوری فناوری اطلاعات و ارتباطات استان مستقر شده گفت: چهار هسته آن دارای محصول اولیه بوده و ۱۱هسته نیز در حال تولید و توسعه محصول هستند.

زمانی گفت: به‌منظور تحقق رونق اقتصادی دانش‌بنیان، در چند ماه اخیر تیم‌های متعدد فناور که دارای ایده‌هایی با ظرفیت تجاری‌سازی بالا بوده‌اند، شناسایی و در محل فضای اشتراکی مرکز شتابدهنده یا مرکز رشد واحد‌های فناوری مستقر شده‌اند.


نظرات و سوالات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *