۱۱ خرداد ۱۴۰۰

محمد مهدی طهرانچی دانشگاه آزاد بسترساز اشتغال دانش بنیان شده است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: شعار دانشگاه آزاد در گذشته آموزش برای آموزش بود؛ اما اکنون این دانشگاه بستر ساز اشتغال دانش بنیان است.

محمد مهدی طهرانچی ظهر دوشنبه در شورای اداری خراسان شمالی که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار کرد: دانشگاه آزاد در گام اول حرکت خود توانست توسعه کمی دانشجو و دانشگاه را به سرانجام برساند و در گام دوم بناست فضای علمی را ارتقا دهد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر اینکه دانشگاه آزاد به کمک حل مشکلات مردم خواهد آمد، گفت: دانشگاه نباید خودش را از نظام حاکمیت و اداره هر استان جدا کند لذا باید ارتباط بین دستگاه‌های مختلف و دانشگاه قوی باشد.

وی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب، افزود: در این برهه زمانی باید نیروی انسانی، منابع و مدیران کارآمد در کنار هم قرار گیرند تا بازدهی افزایش یابد.

طهرانچی ادامه داد: دانشگاه آزاد با اقبال اجتماعی زندگی می‌کند لذا باید زودتر متوجه پاسخ نیاز مردم باشد و این اتفاق رقم خورده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: امروزه مردم به سمت رشته‌های پزشکی گرایش دارند لذا علی رغم وجود ۷ درصد ذخایر معدنی جهان در ایران، صندلی‌های رشته مهندسی معدن دولتی نیز خالی است.

وی علت این امر را آموزش نامناسب و ناکارآمد دانست و افزود: شعار دانشگاه آزاد در گذشته آموزش برای آموزش بود اما اکنون این دانشگاه بستر ساز اشتغال دانش بنیان است.

طهرانچی با تاکید بر لزوم توجه به مزیت‌های هر استان، گفت: با ایجاد دانشکده‌های مهارت و دانشکده‌های موضوعی حل مسئله، از این ظرفیت‌ها استفاده خواهیم کرد.

رئیس دانشگاه آزاد بیان داشت: وظیفه رئیس دانشگاه آزاد هر شهر این است که متناسب با زیست بوم منطقه خود، دانشکده‌های مختلف مهارتی تأسیس کند.

وی افزود: ۳ دانشکده فناوری در خراسان شمالی راه اندازی خواهد شد.

طهرانچی ادامه داد: دوره‌ای که دانشگاه آزاد فقط پول از مردم می‌گرفت و به هیچ کس پاسخگو نبود تمام شده و اکنون باید با تعامل گسترده مشکلات را حل کنیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در انتها گفت: دانش، محور توسعه است و بدون فعالیت دانش بنیان، هر چقدر سرمایه به یک کسب و کار وارد کنیم نتیجه نخواهد داد.

 


نظرات و سوالات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *